Dezinfekcinė priemonė, kuri padeda mažinti vaikų susirgimus darželyje

 • Dezinfekcinė priemonė, kuri padeda mažinti vaikų susirgimus darželyje

  Prasidėjus COVID-19 pandemijai žinią apie rankų dezinfekcinio skysčio veiksmingumą išgirdę gyventojai pro ausis praleido kitą – nuolatos naudojamas dezinfekcinis skystis kenkia rankų odai: ši sausėja ir trūkinėja. Specialistai patvirtina – saugiausias būdas apsisaugoti nuo virusų – rankas plauti vandeniu ir muilu. Jei to padaryti neįmanoma, svarbu naudoti dezinfekcinį rankų skystį, kurį renkantis būtina įvertinti daugiau nei tik kainą.

  Sukūrė saugią alternatyvą

  Dezinfekcinis skystis – kone privalomas atributas kiekvienuose namuose ar visuomeninėse erdvėse. Paviršių valymo sprendimus namams ir pramonei siūlančios bendrovės „Bio Circle Balticum“ vyr. chemikas-technologas Lukas Žarnauskas paaiškino, kad dezinfekcinis skystis gali būti ir efektyvus, ir saugus ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams, gyvūnams, augalams bei aplinkai. Tokio efektyvaus, tačiau natūralaus, dezinfekcinio skysčio ANTISEPT S veiklioji medžiaga – hipochlorito rūgštis, kurią kovodamas prieš virusus ir bakterijas išskiria pats žmogaus organizmas. Ši veiklioji medžiaga naikina ligų sukėlėjus, sykiu yra švelni žmogaus organizmui. Tą patvirtino ir Vokietijoje atlikti dermatologiniai tyrimai, kuriuos atlikus nepastebėta jokių šalutinių reakcijų.

  Nuolat skubantiems patiks ir tai, jog, papurškus dezinfekcinio skysčio, šis vos per minutę sunaikina virusus ir bakterijas, išsiskaido į natūralius produktus ir išgaruoja, o tai reiškia, kad daiktas tampa saugus. Įmonės „Bio Circle Balticum“ specializacija – profesionalių cheminių valiklių, skirtų pramonei ir buičiai, gamyba, tačiau pandemija paskatino prisitaikyti prie rinkos pokyčių ir imtis dezinfekcinio skysčio, skirto naudoti buityje gamybos.

  Kadangi spiritinis dezinfekantas nėra odai saugi priemonė, juolab ne visi gamintojai pasirūpina papildyti jį tinkamu kiekiu odą maitinančių priedų: glicerino, propilenglikolio, izopropilo miristato, vitamino E, „Bio Circle Balticum“ mokslininkai ėmėsi kurti žmonėms ir aplinkai saugesnę alternatyvą. „Kone 80 proc. spiritinio dezinfekanto, siūlomo naudoti net vaikams, sudaro etanolis, toks skystis lakus, degus. Naudojant jį greta lengvai užsiliepsnojančių paviršių, kyla gaisro pavojus“, – paaiškino pašnekovas.

  Dėl šios priežasties itin svarbu, kad dezinfekcinį skystį gamintų ne bet kas, kaip nutiko pandemijos pradžioje, o solidžią patirtį sukaupę gamintojai. L.Žarnauskas pataria, į rankas paėmus priemonės buteliuką, atkreipti dėmesį ir į dezinfekcinio skysčio sudėtį, ir į gamintoją. Pašnekovas įspėja – nežinodami, kaip dezinfekantą naudoti tinkamai, žmonės rizikuoja prisidaryti daug žalos.

  Pataria, kaip nesuklysti renkantis

  Ūkyje ar pramonėje naudojant specifinį dezinfekantą gamintojai pateikia instrukciją, kaip tą daryti saugiai. Dezinfekcijos skystį įsigijus prekybos centre, taip pat būtina pasidomėti, kaip jį teisingai naudoti, atkreipti dėmesį į koncentraciją, veikliąją medžiagą, ekspozicijos laiką.

  Tuo metu, kai trūko dezinfekcinio skysčio, žmonės nė nesirinkdami pirko tą, kuris, buvo teigiama, naikina virusą, tačiau ilgainiui pastebėjo, kad dažnai naudojamas jis tikrai pakenkė rankų odai. Beje, ANTISEPT S pradžioje buvo patvirtintas kaip paviršių dezinfekantas, atlikus tyrimus ir gavus reikiamus patvirtinimus, pritaikytas naudoti rankų apsaugai. Tikėtina, kad rinkoje analogų, saugių tiek paviršiams, tiek rankoms, daugiau nėra. L.Žarnauskas pataria, jog prieš naudojant dezinfekcijos priemones nuo paviršių būtina pašalinti purvą, mat šis – puiki terpė veistis mikroorganizmams. To nepadarius bus sunaikinta tik maždaug 40 proc. mikroorganizmų. Nuvalius paviršių, svarbu ne tik jį dezinfekuoti, bet ir laikytis nurodytos ekspozicijos trukmės.

  Ieškojo saugaus būdo nesirgti

  Sostinėje veikiantis darželis VšĮ „Mamos delne“ išbandė itin veiksmingą priemonę – šalto rūko purkštuvą, kuriuo patalpa dezinfekciniu skysčiu ANTISEPT S išpurškiama vos per keletą minučių, o 100 kv. m plotui teprireiks maždaug litro dezinfekcinės priemonės. Šis patalpų dezinfekavimo būdas pakankamai greitas ir saugus, o ekspozicijos trukmė – viena minutė. To pakanka, kad virusai būtų sunaikinti, paviršius būtų galima nusausinti, jei norisi atidaryti langus, išvėdinti patalpas ir po dešimties minučių vėl jomis saugiai naudotis.

  Kaip pasakojo darželio direktorė Solveiga Žukienė, „Bio Circle Balticum“ šalto rūko purkštuvas, išpurškiantis itin smulkias dezinfekcinio skysčio daleles, į darželį atkeliavo praėjusių metų gruodį – tuo metu kaip tik sirgo nemaža dalis vaikų. Koronavirusas, ligos, karantinai – šie iššūkiai, anot pašnekovės, paskatino darželio vadovus ieškoti naujovių, kaip sumažinti ligų protrūkių darželyje.

  Darželis veikia devynerius metus, pagrindinė taisyklė, kurią per šį laiką įtvirtino darželio komanda, palikti švarias patalpas nakčiai. Visų grupių patalpos, koridorius, pagrindinės vietos, kuriose vaikštoma, liečiami paviršiai, kilimai dezinfekuojami darbo pabaigoje, vaikams iškeliavus namo. Kilimai kartą per savaitę purškiami intensyviau nei įprastai. Patalpos dezinfekuojamos kasdien, kas, direktorės žodžiais, išties pasiteisino. Tiesa, pripažįsta, pradžioje buvo kiek neramu, kad apipurkšti paviršiai, ypač mediniai lakuoti, bus pažeisti, tačiau nieko panašaus nenutiko – po dezinfekcijos nelieka nė žymės. Ne mažiau svarbu ir tai, jog naudojamas šalto rūko purkštuvas neutralizuoja ir visus kvapus. Taigi darželyje jau kurį laiką pamiršti noroviruso ar rotoviruso protrūkiai, kas anksčiau buvo dažnas palydovas.

  „Aišku, vaikai suserga, tačiau protrūkių išvengiame, nes užtikriname kokybišką valymą. Tą darome net kelis kartus per dieną, – kalbėjo direktorė. – Dauguma darželių naudoja prekybos centruose įsigytus valiklius, ko daryti negalima. Tie, kurie naudoja profesionalias priemones, tikrai užkerta kelią ligoms. Mes esame sveikų vaikų darželis.

  Būna, pasitaiko ligų, bet profesionalios priemonės – būtinos. Vaikai darželiuose praleidžia kone 12 valandų, į burną deda įvairius daiktus. Naudoti kokybiškas priemones labai svarbu. Jei reikėtų rinktis tarp agresyvių cheminių valiklių ir saugių aplinkai bei vaikams, be abejo, rinkčiausi nepavojingas organizmui, kokia yra ANTISEPT S. Ar įpils didesnį kiekį, naudos gryną skystį, papurkš intensyviau, vaikas lies papurkštą paviršių, jam nekils pavojaus, kas labai svarbu“, – kalbėjo darželio vadovė.

   

  Šaltinis: https://www.lrytas.lt/bustas/pasidaryk-pats/2021/10/18/news/siame-darzelyje-vaikai-praktiskai-neserga-tereikejo-laiku-priimti-itin-svarbu-sprendima-21112765

 • Prenumeruok ir laimėk